Nowe Porsche 911 – legendy ciąg dalszy

18 sierpnia 2011
Bez kategorii, Nowości Porsche

Porsche 911 to jeżdżąca legenda motoryzacyjna, która jest produkowana od 1963 roku. Przez te wszystkie lata jej kształt pozostawał niezmienny, a zmieniały się jedynie detale nadwozia. I dobrze, bo opływowy i sportowy design przypominający „Garbusa” stał się wizytówką modelu, która jest rozpoznawana niemalże w każdym zakątku świata. Obecnie produkowana 911-tka o oznaczeniu 997 powoli odchodzi do lamusa, bo oto w sieci pojawiły pierwsze zdjęcia nowej wersji.

Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy

991, bo tak oznaczana jest najnowsza odmiana, to ewolucja starszego modelu. To dobra wiadomość, bo oznacza to, że design nie uległ drastycznym modyfikacjom i nadal mamy do czynienia ze starą, dobrą 911-tką. Z przodu rzucają się w oczy nowy zderzak z dużymi wlotami powietrza oraz ciekawie wystylizowane LED-owe światła do jazdy dziennej. Inne są także lusterka, które zamiast z szyby „wyrastają” z bocznych drzwi. Tył wozu przyciąga uwagę wąskimi lampami z czerwonymi kloszami.

Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy Nowe Porsche 911 - legendy ciąg dalszy

Tak naprawdę design nowego Porsche to sprawa indywidualna. Niektórym może się podobać, a inni stwierdzą, że jest brzydko. Pozostawiamy to pod Wasz osąd.

Wnętrze to praktycznie połączenie Panamery z odchodzącym na emeryturę obecnym modelem 911. Do jego wykończenia użyto materiałów najwyższej jakości, natomiast konsola środkowa to istne centrum dowodzenia z natłokiem przycisków.

Jeśli chodzi o silniki to producent ujawnił jak na razie specyfikację Carrery i Carrery S. Pod maską tej pierwszej będzie pracował bokser o pojemności 3.4-litra i mocy 350 KM, natomiast Carrera S zostanie wyposażona w jednostkę 3.8-litra o mocy 400 KM. Oba silniki będą współpracować z 7-stopniową, manualną skrzynią biegów lub przekładnią PDK. Na więcej informacji musimy poczekać do wystawy we Frankfurcie, która odbędzie się już we wrześniu.

Jak Wam się podoba nowe wcielenie 911-tki?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment