Nadchodzi całkowicie nowy Hyundai i30

15 sierpnia 2011
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Ostatnie lata przyniosły znaczną poprawę zarówno jakości jak i stylistyki aut z Korei. Podobnie ma się sprawa z Hyundaiem. Samochody tego producenta podbijają europejskie rynki konkurując z skutecznie z rodzimymi rywalami. Kompaktowy i30 także sprzedaje się bardzo dobrze odbierając klientów Golfowi, Astrze czy Focusowi.

Nadchodzi całkowicie nowy Hyundai i30

64-ty salon samochodowy we Frankfurcie ma być miejscem światowej premiery kolejnej generacji i30, która jeszcze lepiej ma trafiać w gusta europejskich klientów. Wg Koreańczyków został on zaprojektowany właśnie z myślą o nich.

i30 nawiązuje detalami wyglądu do modeli i40, ix35 czy ix20, które prezentują się bardzo korzystnie na tle rywali. Auta te skupiają w sobie elementy zaprojektowane w kształcie sześciokątów, które mają się kojarzyć z klejnotami, są to np. lampy czy grille. Są to zabiegi, które mają kojarzyć Hyundaie z wyrafinowaną elegancją.

Producent nie ujawnił jeszcze szczegółów technicznych kompaktu, ale spodziewać się można, że pod maską zagoszczą silniki znane z zarówno z poprzedniej generacji i30 jak też z nowego i40.

źródło: wł

Leave A Comment