Limitowana edycja Hyundaia Genesis Coupe GT

Niemieckie przedstawicielstwo Hyundaia poinformowało właśnie, że wprowadza do sprzedaży specjalną edycję modelu Genesis Coupe GT. Auto w cenie 41990 euro będzie dostępne jedynie w 50 egzemplarzach i sprzedawane tylko na rynku niemieckim.

Limitowana edycja Hyundaia Genesis Coupe GT Limitowana edycja Hyundaia Genesis Coupe GT Limitowana edycja Hyundaia Genesis Coupe GT Limitowana edycja Hyundaia Genesis Coupe GT

Specjalna wersja została zainspirowana przez zespół Hyudai Schuhmann Motor Sport, który startował Genesis Coupe w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring w czerwcu tego roku, zatem nadwozie otrzymało srebrno-błękitną kolorystykę.

Genesis Coupe GT wyposażony jest w 3.8-litrowy silnik o mocy 303 koni i momencie obrotowym 361 Nm. Auto rozpędza się do setki w 6.3 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 240 km/h.

Zawieszenie Hyundaia obniżono o 30 mm, założono dedykowany wydech ze stali nierdzewnej oraz rzadkie, 19-calowe felgi OZ Ultraleggera w kolorze Matt Graphite Silver z oponami Dunlop Sport Maxx GT.

źródło: wł

Leave A Comment