KIA Sports Sedan Concept – pogromca BMW?

20 sierpnia 2011
Bez kategorii, Frankfurt 2011 Kia Nowości

Wydawać by się mogło, że koreańskie marki samochodów są nudne, poprawne i można je kupić za przyzwoite pieniądze. Niestety nie w dzisiejszych czasach, bo tacy producenci jak KIA czy Hyundai robią auta ładne, dynamicznie wystylizowane i wcale już nie takie tanie jak kiedyś. Koreański przemysł się zmienia, dorasta i próbuje uszczknąć swój kawałek tortu na europejskim rynku. Dowodem na to będzie premiera sportowego sedana od KII, która będzie miała miejsce na wrześniowym salonie we Frankfurcie.

KIA Sports Sedan Concept - pogromca BMW? KIA Sports Sedan Concept - pogromca BMW? KIA Sports Sedan Concept - pogromca BMW? KIA Sports Sedan Concept - pogromca BMW?

Producent już teraz zapowiedział, że prezentowany wóz ma wskazywać kierunek designu przyszłych modeli marki, natomiast osoba odpowiedzialna za wygląd tych koreańskich pojazdów – Peter Schreyer – dodał, że „KIA jest gotowa do szybkiego skoku w nowy rozdział swojej historii”.

Czy to oznacza, że tytułowy Sports Sedan trafi do produkcji? Tego nie wiemy, ale z pewnością na wystawie w Niemczech będzie wiadomo na ten temat nieco więcej.

We Frankfurcie oprócz sportowo skrojonego sedana zobaczymy również odświeżonego Soula oraz nowe wydanie modelu Rio. Czekamy zatem z niecierpliwością, a póki co zapraszamy do galerii by obejrzeć tego pogromcę serii 3 od BMW, bo tak przecież może być, prawda?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment