KIA Picanto 3d – mniej znaczy lepiej?

17 sierpnia 2011
Bez kategorii, Frankfurt 2011 Kia Nowości

Najnowsze wcielenie Kii Picanto jest na rynku stosunkowo niedługo, a już zdążyło zyskać miano ładnego i dynamicznie wystylizowanego „malucha”. Póki co w ofercie widnieje odmiana 5-drzwiowa, ale już niebawem ma się to zmienić, bo oto producent przedstawił wersję 3d.

KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej?

Samochód różni się nieco od swojego 5-drzwiowego brata, ale co ciekawe nie zmieniły się jego wymiary zewnętrzne. Producent podaje, że dzięki temu zabiegowi pasażerowie z tyłu będą mieli wystarczającą ilość miejsca i nie ucierpi na tym przestronność całego wnętrza.

KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej? KIA Picanto 3d - mniej znaczy lepiej?

Auto otrzymało przeprojektowany przedni zderzak oraz nieco większą atrapę chłodnicy, która może być wykończona srebrnym lub czerwonym kolorem. Z boku rzucają się w oczy zwłaszcza nowe progi, szyby, a także nowe drzwi, zaś z tyłu zderzak otrzymał ciemną dokładkę. Całość wieńczą aluminiowe felgi o nowych wzorach.

By podkreślić indywidualny charakter odmiany 3-drzwiowej wnętrze także przeszło pewne zmiany. Dodano przede wszystkim nowe kolory tapicerki oraz wykończeń, natomiast reszta pozostała niezmienna. Małe Picanto będzie oferowane z dwoma jednostkami benzynowymi do wyboru, a mianowicie 1.0 l 69 KM (95 Nm maksymalnego momentu obrotowego) i 1.2 l 85 KM (121 Nm). Brakuje w ofercie diesli, ale czy naprawdę potrzebujemy ich w samochodzie przeznaczonym do miasta?

3-drzwiowa odmiana KiiPicanto zadebiutuje w Europie już na początku września. Jak na razie nie wiadomo jak i czy w ogóle zmienią się ceny wozu, ale obstawiamy, że będą nieznacznie niższe. Podoba Wam się takie usportowione wydanie małego „Koreańca”?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment