Aktualności

Jaguar C-X16 – ołówkowa zapowiedź

17 sierpnia 2011
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Obecna gama Jaguara obejmuje takie modele jak XF, XJ oraz sportowe XK w nadwoziu zamkniętym i otwartym. Oczywiście w ofercie znajdziemy również wersje niesamowicie mocne oznaczane najczęściej literką R, ale fakt faktem modele są cztery i w gruncie rzeczy nikt nie oczekuje od producenta więcej. Brytyjska marka zapowiedziała jednak nowe auto…

Jaguar C-X16 - ołówkowa zapowiedź

Jego robocza nazwa to C-X16 i studyjna odmiana zostanie pokazana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Wspomniany samochód zapowiada stylistyczny kierunek, w którym mają w przyszłości podążać sportowe modele tej marki, ale także ma to być zapowiedź nowych technologii. I to właściwie wszystko co o nim wiemy. Więcej informacji poznamy z pewnością podczas wystawy w Niemczech.

Pojawia się tylko zasadnicze pytanie: nawet gdyby Jaguar zdecydował się wprowadzić taki model do produkcji to co to będzie? Następca XK, jego nowa wersja, a może zupełnie nowy pojazd? Spekulacje mogą być różne, choć na prezentowanym szkicu wyraźnie widać nawiązanie do oferowanego obecnie coupe. Miejmy nadzieję, że Jaguar jak najszybciej rozwieje nasze wątpliwości.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment