Infiniti JX – coraz więcej informacji

20 sierpnia 2011
Bez kategorii, Infiniti Nowości

Posiadając rodzinę każdy z pewnością patrzy inaczej na różne rzeczy. Zmienia się porządek dnia, dochodzą dodatkowe obowiązki i nie ma się zbyt wiele czasu dla samego siebie. Zmienia się również spojrzenie na motoryzację, bo oto stajemy przed dylematem jakie auto wybrać, żeby zarówno „głowa rodziny”, żona oraz dzieci były zadowolone. Do takich klientów adresowane jest nowe Infiniti JX, które zostanie zaprezentowane w ten weekend na imprezie Pebble Beach w Stanach Zjednoczonych.

Infiniti JX - coraz więcej informacji Infiniti JX - coraz więcej informacji Infiniti JX - coraz więcej informacji Infiniti JX - coraz więcej informacji

JX to siedmiomiejscowy van adresowany do ludzi, którym zwykły crossover lub SUV nie wystarczą. Co ciekawe projektantom tego „autobusu” udało się połączyć dynamizm, objawiający się w opływowym kształcie nadwozia oraz licznych załamaniach, z funkcjonalnością wnętrza. Producent zapowiada, że w trzecim rzędzie siedzeń spokojnie usiądą dwie dorosłe osoby bez jakiegokolwiek narzekania na brak miejsca, a przy tym drugi rząd pomieści fotelik dla dziecka. Wydaje się, że prezentowany samochód to istny salon na kołach. I w rzeczy samej tak jest…

Infiniti JX - coraz więcej informacji Infiniti JX - coraz więcej informacji Infiniti JX - coraz więcej informacji  

Infiniti ugości swoich pasażerów bogatym wyposażeniem i zaoferuje najnowsze technologie ułatwiające podróżowanie. Mowa m.in. o systemie Backup Collision Intervention, który rozpoznając zagrożenie na drodze sam może wyhamować samochód i zapobiec dzięki temu kolizji, wysokiej jakości systemie audio firmy Bose z 14 głośnikami czy też systemach Infiniti Telematics Connection oraz Personal Assistant, które umilą każdą długą wyprawę.

Pod maskę trafi jednostka V6, ale producent nie podaje jej dokładnej specyfikacji. Będzie to zapewne dobrze znany silnik Infiniti o pojemności 3.7-litra, ale szczegóły poznamy na salonie samochodowym w Los Angeles gdzie JX zostanie oficjalnie zaprezentowane. Napęd może być przenoszony na przednie lub wszystkie cztery koła.

Jak sądzicie, mając odpowiednią sumę pieniędzy i dużą rodzinę oferta Infiniti może być atrakcyjna?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment