Infiniti G37 Convertible od IPL – godny rywal ?

24 sierpnia 2011
Bez kategorii, Infiniti Nowości

Od lat są na szczycie i bez przerwy dominują. Ich produkty mrożą krew w żyłach i powodują szybsze bicie serca. O kim mowa? Oczywiście o sportowych oddziałach niemieckich marek, a mianowicie AMG, M-Power oraz S w przypadku Audi. Samochody wychodzące spod ich ręki są niesamowicie szybkie, luksusowe i drogie, ale teraz ma dojść do nich nowy gracz…

Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ?

Mowa o IPL czyli Infiniti Performance Line. Jest to oddział japońskiej marki, która zajmuje się przeróbką standardowych modeli by nadać im więcej sportowego sznytu i dodać emocji. Na imprezie Pebble Beach w Stanach Zjednoczonych został zaprezentowany model G37 Convertible sygnowany właśnie przez wspomnianego tunera. Czy to godny rywal dla niemieckiej konkurencji?

Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ? Infiniti G37 Convertible od IPL - godny rywal ?

Z zewnątrz samochód otrzymał przeprojektowane zderzaki przedni i tylny, nowe progi oraz zmieniony układ wydechowy. Do tego dochodzą 19-calowe felgi oraz obniżone zawieszenie gwarantujące lepsze prowadzenie na zakrętach. Piękny wiśniowy lakier nadwozia połączono z wysokogatunkową skórą we wnętrzu w kolorze czerwonym, która pokrywa nie tylko fotele, ale też część deski rozdzielczej.

Co pod maską? Kabriolet jest napędzany przez znany z innych modeli Infiniti silnik V6 o pojemności 3.7-litra i mocy 348 KM. Nie podano niestety czasów przyspieszeń, ale na brak dynamiki nie powinien raczej nikt narzekać. „Infiniti G37 Convertible od IPL to model niemalże z takim samym pakietem jaki otrzymała wersja coupe” – mówi szef Infiniti Ben Poore. „Z zaprezentowanymi dodatkami samochód wygląda dużo lepiej i w przypadku tego modelu jest to awans o stopień wyżej w motoryzacyjnej karierze”.

Podzielacie słowa Poore’a? Czy Waszym zdaniem tytułowe G37 może bez skrupułów powalczyć z niemieckimi rywalami?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment