Fiat 500 Abarth i EV w USA w przyszłym roku

16 sierpnia 2011
Bez kategorii, Fiat Nowości

Bliska współpraca Fiata i Chryslera zaowocowała wejściem turyńskiego koncernu na rynek amerykański. Wielu sceptyków nie wróżyło sukcesu Włochom na tym rynku, ale model 500 okazuje się na razie hitem. Idąc za ciosem Fiat zamierza powiększyć ofertę i wprowadzić do salonów nowe wersje „malucha”.

Abarth 500 esseesse
Fiat 500 Abarth i EV w USA w przyszłym roku Fiat 500 Abarth i EV w USA w przyszłym roku Fiat 500 Abarth i EV w USA w przyszłym roku Fiat 500 Abarth i EV w USA w przyszłym roku

Wg prasy motoryzacyjnej w przyszłym roku pojawi się w Stanach Abarth 500 oraz auto elektryczne, którego projekt ma wyjść z Centrum Technicznego Chryslera w Auburn Hills.

Chodzą także słuchy na temat czterodrzwiowego, czteromiejscowego auta z podwyższonym dachem, który stanowiłby namiastkę małego samochodu rodzinnego. Nie wiadomo jeszcze, czy bazowałby na zwykłej 500-ce czy na nieco zmodyfikowanej płycie. Model ten miałby się pojawić w roku 2013.

Największe emocje może wzbudzić w USA Abarth, który w małym nadwoziu ukrywa turbodoładowany silnik o mocy 160 KM i dzięki twardszemu, obniżonemu zawieszeniu potrafi poruszać się zwinnie i napsuć krwi niejednemu mocniejszemu „sportowcowi”.

źródło: wł

Leave A Comment