Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu

Podczas Frankfurt Motor Show zadebiutuje luksusowy SUV Carlsson CGL45, stworzony w oparciu o Mercedesa-Benz GL.

Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu

Carlsson odpowiednio zaopiekował się Mercedesem GL, którego światowa premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Znana firma tuningowa wyposażyła SUVa w zaawansowany pakiet aerodynamiczny, potężny silnik oraz luksusowe wnętrze.

Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu Carlsson CGL45 czyli Mercedes GL po tuningu  

Carlsson CGL45 otrzymał nowy pakiet aerodynamiczny, który dopracowywano do perfekcji w tunelu aerodynamicznym. Samochód posiada przedni spoiler, chromowaną atrapę chłodnicy z logo Carlssona, z tyłu natomiast można zaobserwować cztery owalne rury wydechowe ze stali i sportowe tłumiki. Dodatkowo firma postanowiła poszerzyć nadkola, aby nadać Mercedesowi jeszcze bardziej sportowych kształtów. Karoseria została pokryta czarnym lakierem. Carlsson CGL45 został wyposażony w światła do jazdy dziennej w technologii LED. Pojazd otrzymał również specjalnie zaprojektowane 22-calowe koła.

Carlsson w swoim pojeździe zaoferował system C-Tronic, który w trzylitrowym silniku V6 pozwolił na zwiększenie mocy z 265 aż do 310 KM. W tej sytuacji zmianie uległ również maksymalny moment obrotowy, który obecnie wynosi 700 Nm. Najmocniejsza jednostka napędowa oferowana przez Carlssona to V8 o mocy 435 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm.

Firma tuningowa usprawniła również zawieszenie Mercedesa, dzięki ponownemu zastosowaniu technologii C-Tronic. Dzięki temu samochód został obniżony o 30 mm. Dodatkowo, system C-Tronic w razie wykrycia nierówności na jezdni, niweluje jakiekolwiek wstrząsy spowodowane np. najazdem jednym kołem na dziurę.

Wnętrze samochodu to prawdziwy luksus. Już po otwarciu drzwi można dostrzec progi z podświetlanym napisem Carlsson. Do tego dochodzi tapicerka wykonana z najwyższej jakości materiału, dodatki ze stali nierdzewnej lub drewna (w zależności od potrzeb klienta) oraz specjalnie zaprojektowane aluminiowe pedały.

źródło: Carlsson / Moto Target

Leave A Comment