Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Cadillac Ciel Concept – stare dobre czasy

Pamiętacie starsze filmy amerykańskie, na których bohaterzy przemierzali tysiące mil po autostradach swoimi potężnymi krążownikami szos? To był wyjątkowy widok. Między innymi za to właśnie pokochaliśmy amerykańską motoryzację i tamtejsze kino. Obecnie takich samochodów już się nie produkuje, ale na imprezie Pebble Beach organizowanej w Stanach Zjednoczonych, Cadillac zaprezentował jak mógłby wyglądać taki współczesny krążownik szos.

Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy

Trzeba przyznać, że auto robi wrażenie. Na imię mu Ciel (wymawia się „si-el”) i jest to potężny pojazd bez dachu z dwiema parami drzwi otwieranymi podobnie jak w Rolls Roys’ie (pierwsza para normalnie, druga pod wiatr). Prezentowany Cadillac może się pochwalić dużą ilością chromowanych wstawek, potężnym grillem oraz 22-calowymi felgami, które niestety przy tak dużych wymiarach trochę się gubią.

Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy Cadillac Ciel Concept - stare dobre czasy

We wnętrzu luksus w najczystszej postaci. Środek został pokryty w większości skórą, a pasażerowie mogą się cieszyć bogatym wyposażeniem i ciekawym designem.

Co napędza tego kolosa? Cadillacowi zaaplikowano sześciocylindrową jednostkę o pojemności 3.6-litra, która przy podwójnym doładowaniu i bezpośrednim wtrysku osiąga 425 koni mechanicznych mocy.

Pomyślcie tylko – piękne zachodzące słońce, wybrzeże Atlantyku i tylko Wy i Wasz Ciel… Czyż to nie jest piękna wizja? Szkoda tylko, że ten samochód nigdy nie zostanie wdrożony do produkcji seryjnej.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment