Aston Martin V12 Vantage GT3 – godny następca

29 sierpnia 2011
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Wyścigi wygrywają tylko najlepsi – to wie chyba każdy. Ogromną pracę wykonują zmagający się z przeciwnikami na torze kierowcy, teamy, ale przede wszystkim samochody, które są głównymi bohaterami całego tego spektaklu. Aston Martin ścigał się do tej pory modelem DBRS9, który ma już za sobą sporo wyścigów i mnóstwo przejechanych kilometrów.

Aston Martin V12 Vantage GT3 - godny następca Aston Martin V12 Vantage GT3 - godny następca Aston Martin V12 Vantage GT3 - godny następca  

Czas więc go pożegnać, ale jaki samochód go zastąpi? Nie będzie to proste zadanie, gdyż odchodzący powoli do lamusa DBRS9 to utytułowany bolid, któremu należy się godny następca. Bądźmy jednak spokojni…

Już niedługo na tory całego świata wyjedzie Vantage V12 GT3. Samochód został zbudowany z aluminium i kompozytów dzięki czemu jest lżejszy od swojego poprzednika. Ponadto „Brytyjczyk” otrzymał nowy pakiet ospojlerowania z potężnym skrzydłem na tylnej klapie oraz 18-calowe felgi.

Pod maską drzemie wściekłe V12 o pojemności 6 litrów, mocy 600 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Producent podaje, że jednostkę umieszczono nieco niżej dzięki czemu auto będzie miało lepsze prowadzenie na zakrętach i połączono ją z 6-stopniową sekwencyjną skrzynią Xtrac.

Nowy Aston będzie brał udział w wyścigach różnych serii, m.in. FIA GT3. Zanim trafi jednak na prostą startową od przyszłego sezonu, musi przejść jeszcze masę testów, które mają go uczynić bardziej doskonałym.

Cena samochodu będzie się zaczynać od 298 000 funtów co daje równowartość sumy ponad 1,5 miliona złotych. Jak sądzicie, DBRS9 doczekał się godnego następcy?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment