Toyota przedstawia Hiluxa na rok 2012

Toyota odświeża jeden z modeli, które od lat budują wizerunek koncernu wytwarzającego solidne i bezawaryjne auta. Terenowy pickup Hilux słynie z tego, że wjedzie wszędzie.

Toyota przedstawia Hiluxa na rok 2012 Toyota przedstawia Hiluxa na rok 2012 Toyota przedstawia Hiluxa na rok 2012 Toyota przedstawia Hiluxa na rok 2012

Hilux 2012 będzie dostępny z ABS, ESP a w jego wyglądzie zmienił się nieznacznie przód i tył nadwozia a po bokach pojawiły się masywne progi. Z przodu przeprojektowano maskę, reflektory, zderzak i grill, dzięki czemu wygląd stał się bardziej nowoczesny i upodobnił nieco do Land Cruisera.

W kabinie znajdziemy nowe siedzenia oraz odmienioną deskę rozdzielczą, dzięki której mamy wrażenie większej przestronności. Na konsoli zamontowano multimedialny system Toyota Touch z 6.1 calowym ekranem.

Hilux będzie występował w 4 wersjach wyposażeniowych DLX, DLX+, SR i SR+. Nowa w tym zestawieniu wersja DLX+ będzie dostępna jako czteronapędowa lub 2WD. Silnik diesla o pojemności 2.5 litra będzie dostępny w nadwoziu Silgle Cab, Extra Cab i Double Cab, a mocniejszy, 3-litrowy jedynie w Double Cab.

2.5 litrowy silnik został zmodyfikowany, dzięki czemu uzyskuje teraz 144 KM czyli o 24 więcej niż poprzednik. Moment obrotowy o wartości 343 Nm zapewnia pewność, że nawet w trudniejszym terenie Toyota sobie poradzi.

Nowy model będzie dostępny od września w 135 krajach na świecie.

źródło: wł

Leave A Comment