Renault Clio Williams wróci w 2012 roku

Oczy wszystkich pasjonatów motoryzacji niedługo zwrócą się w stronę Renault, które w przyszłym roku ma zamiar reaktywować model Clio Wiliams, który kilka lat temu święcił triumfy w zawodach na całym świecie. Williams ma być czymś w rodzaju super-specjalnej edycji .

Renault Clio Williams wróci w 2012 roku Renault Clio Williams wróci w 2012 roku

Auto będzie dostępne z 2-litrowym silnikiem, którego moc zostanie zwiększona ze 197 KM do około 240. Zawieszenie będzie podobne do tego, które obecnie występuje w Renaultsport Clio Cup ale z amortyzatorami Sachs. Renault planuje wprowadzenie Williamsa na rynek pod koniec 2012, kiedy to z rynku ma zniknąć Clio RS 200.

Clio Williams dostanie wydajniejsze hamulce z większymi tarczami oraz opony Bridgestone Potenza, czyli zestaw podobny do tego w Megane 265 Trophy, który pomógł w ustanowieniu nowego rekordu toru Nurburgring w kategorii aut przednionapędowych.

Nowość będzie wyposażona w fotele Recaro z wyszytym logo Williams, a każdy egzemplarz opatrzony będzie emblematem z kolejnym numerem seryjnym auta. Szacuje się, że model będzie kosztował około 25 tysięcy funtów.

źródło: wł

Leave A Comment