Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie

Francuski producent Renault opublikował film przedstawiający najnowszy pojazd elektryczny tej marki – Frendzy, który uosabia francuską wizję samochodu rodzinnego przyszłości. Spodziewaliśmy się tej premiery podczas frankfurckiego salonu samochodowego, ale zupełnie niespodziewanie właśnie dziś poznaliśmy szczegóły.

Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie

Materiał prasowy opatrzony serią oficjalnych zdjęć dostarcza wielu informacji istotnych, którymi chcemy się z Państwem podzielić.

Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie Prototyp Renault Frendzy już oficjalnie

W wyglądzie zewnętrznym zaskakują z pewnością jedyne tradycyjne drzwi od strony kierowcy oraz jedne przesuwne i 37-calowy ekran LCD od strony pasażera. Może być on używany np. do wyświetlania komunikatów czy reklam. W kabinie zastosowano system inteligentnego oświetlenia, które zmienia się w zależności od aktualnej aktywności auta – np. zielone lub pomarańczowe. Wnętrze jest wyposażone w niezliczoną wręcz ilość gadżetów, które po ewentualnym uruchomieniu produkcji seryjnej zapewne znikną, gdyż są jedynie prezentacją możliwości koncernu i pomysłowości projektantów.

Przejdźmy do szczegółów technicznych. Auto jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 44 kW i momencie obrotowym 226 Nm, dzięki któremu Frendzy osiąga prędkość maksymalną 130 km/h.

„Frendzy jest samochodem jaki każdy chciałby mieć. Jest efektowny, nowoczesny, o sportowym zacięciu i bardzo przyjazny dla rodziny” – powiedział Alex Breun, szef zespołu projektowego, który stworzył prototyp.

źródło: wł

Leave A Comment