Ogromna moc w nowym BMW M6 Gran Coupe

Od tego już nie ma odwrotu. Wszyscy producenci starają się oferować jak najszerszą gamę pojazdów potencjalnym klientom. Pojawiają się nowe typy aut, które przyjmują najdziwniejsze kształty, ponieważ coupe łączone jest crossoverem, sedan z kombi, czy van z terenówką. Czasami wyniki tych kombinacji potrafią zachwycić, czasem okazują się być niewypałem.

Ogromna moc w nowym BMW M6 Gran Coupe Ogromna moc w nowym BMW M6 Gran Coupe Ogromna moc w nowym BMW M6 Gran Coupe Ogromna moc w nowym BMW M6 Gran Coupe

Nasze obawy są związane np. z nowym BMW serii 6, które pojawia się jako Gran Coupe, czyli z czterodrzwiowym nadwoziem. Nie potrafimy zrozumieć jaki był cel stworzenia tego samochodu i nie chcemy być złymi wróżbitami, ale jego sprzedaż chyba nie będzie imponująca. Skoro jednak już wkrótce będzie można stać się jego właścicielem, warto o nim wspomnieć.

Możemy tym samym potwierdzić, że już wkrótce M5 przestanie być jedynym 4-drzwiowym BMW z podwójnie doładowanym silnikiem V8 pod maską. Oficjalne źródła podają, że trwają prace nad M6 Gran Coupe, które ma być napędzane 580 końmi mechanicznymi. Na rynku ma się stać poważnym rywalem dla innych aut wyglądających jak coupe a oferujących użyteczność sedana, czyli Mercedesa CLS63 AMG, Audi S7, Maserati Quattroporte, Astona Martina Rapide czy Porsche Panamery Turbo.

Nie podano jeszcze oficjalnie jakie będą osiągi M6 Gran Coupe, ale spodziewamy się, że przyspieszenie do 100 km/h zajmie około 4,4 sekundy a prędkość maksymalna przekroczy 300 km/h.

źródło: wł

Leave A Comment