Nowe tunele testowe Mercedesa

Koncern Mercedesa pochwalił się właśnie swoim nowym kompleksem doświadczalnym pozwalającym na testowanie zachowania jego aut w najróżniejszych warunkach klimatycznych. Dzięki temu testy nowych modeli nie będą musiały odbywać się na oczach ciekawskich, na dalekiej północy Skandynawii zimą i latem na najgorętszych pustyniach. Symulowane warunki są niemalże identyczne z tymi spotykanymi w naturze.

Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa

Dwa tunele klimatyczne pozwalają na uzyskanie temperatur od -40 do +60 stopni Celsiusza. Testujący mogą sobie zażyczyć także tropikalnej ulewy, gęstej śnieżycy, a nawet huraganowego wiatru o prędkości do 265 km/h.

Brzmi niebezpiecznie, ale w rzeczywistości coś złego może spotkać jedynie samochód, a po chwili burza śnieżna może się gwałtownie skończyć, wiatr ucichnąć. Dzięki temu nie trzeba ryzykować zdrowiem pracowników wysyłając ich w najdalsze zakątki świata, w nieprzyjazne warunki.

Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa Nowe tunele testowe Mercedesa

Jeden z tuneli zapewnia zakres temperatur od -40 do +40 stopni, drugi od -10 do +60 stopni Celsiusza. Tunele, którymi Mercedes dysponował wcześniej pozwalały na uzyskanie zakresu od -20 do +40 stopni i prędkości wiatru do 100 km/h.

źródło: wł

Leave A Comment