Nowe Suzuki Swift Sport wciąż słabowite…

Wiosną w Genewie Suzuki zaprezentowało koncepcyjny model Swift-S. Od tego czasu zastanawialiśmy się czy firma będzie kontynuować produkcję Swifta w wersji Sport. Teraz już wiemy, że odpowiedź brzmi „tak” a nowy Sport pojawi się na początku przyszłego roku.

SUZUKI SWIFT S CONCEPT
Nowe Suzuki Swift Sport wciąż słabowite... Nowe Suzuki Swift Sport wciąż słabowite... Nowe Suzuki Swift Sport wciąż słabowite... Nowe Suzuki Swift Sport wciąż słabowite...

Suzuki ocenia, że największymi rywalami tego modelu będą VW Polo GTI i Ford Fiesta ST. Auta te dysponują jednak mocą około 180 KM, więc Swiftowi wiele będzie do nich brakowało. Niestety producent nie usunął w nowym modelu największej wady Swifta Sport – niedostatku mocy.

Po premierze Swift-S krążyły informacje, że pod maskę trafi mocniejszy, 152-konny silnik, ale okazuje się, że napęd będzie stanowił silnik 1.6 o mocy 136 KM. Dostępna będzie zarówno manualna skrzynia 6-biegowa jak też opcjonalny automat.

Koncept z Genewy przyciągał wzrok dużym tylnym spojlerem, nowymi reflektorami i znacznie obniżonym zawieszeniem. W kabinie znalazły się fotele kubełkowe, nowe koło kierownicy, nowe wskaźniki na desce rozdzielczej i karbonowe listwy wykończeniowe. Ile z tych nowości pojawi się w wersji produkcyjnej Swifta? Zobaczymy już wkrótce.

źródło: wł

Leave A Comment