Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Niemieckie marki aut na celowniku polaków

15 lipca 2011
Bez kategorii, Nowości Publikacje

Mercedes, VW, Audi oraz Smart to najbardziej poszukiwane marki.

W pierwszym półroczu 2010 roku liczba zapytań w serwisie otoMoto.pl wyniosła ponad 17,4 mln. Najbardziej poszukiwane przez Polaków w Internecie marki to Mercedes oraz Audi. Najchętniej wystawiany na sprzedaż w ostatnim półroczu Volkswagen uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej popularnych wśród potencjalnych nabywców marek. Na czwartej pozycji znalazł się Smart, który wyprzedził BMW oraz Toyotę. Siódme miejsce zajął Opel. Ostatnie lokaty w dziesiątce najpopularniejszych należały do hiszpańskiego Seata oraz japońskiej Hondy, a stawkę zamknął Ford.

Wśród najrzadziej wyszukiwanych marek królują auta pochodzące z krajów Europy Wschodniej oraz dalekiej Azji. Malezyjski Proton, chiński Shuanghuan, jugosłowiańskie Yugo i Zastawa, rosyjskie GAZ, UAZ i Wołga, indyjskie Maruti i Tata czy rumuński Aro to samochody cieszące się najmniejszym zainteresowaniem w ciągu pierwszego półrocza 2010.

Najpopularniejszą marką wśród aut luksusowych było Porsche. Na drugim miejscu uplasowało się Ferrari, natomiast trzecią lokatę zajęło Maserati. Ostatnie miejsca w pierwszej piątce przypadły samochodom: Aston Martin oraz Bentley.

W rankingu 10 najchętniej poszukiwanych na stronach otoMoto.pl modeli samochodów królują Volkswageny. Pierwsze miejsce przypadło Passatowi. Na drugiej lokacie uplasował się kolejny model pochodzący z fabryki w Wolfsburgu – Golf. Na podium znalazło się także Audi A4, wyprzedzając Opla Astrę oraz Audi A6. Zaskakująca wydaje się wysoka popularność Renault Kangoo, które zajęło 6 miejsce. Tuż za francuskim kombivanem uplasowała się Skoda Octavia. Stawkę 10 najbardziej popularnych modeli zamknęły: kompaktowe Audi A3, Opel Vectra oraz Toyota Avensis.

Wyszukaj auto dla siebie w portalu otoMoto.pl

Najwięcej spośród 17,4 mln zapytań dotyczyło samochodów wystawianych na sprzedaż w województwie wielkopolskim, śląskim, mazowieckim, dolnośląskim oraz małopolskim. Na kolejnych miejscach, wśród województw w których wyszukiwano najwięcej aut, uplasowały się łódzkie, pomorskie, lubelskie, opolskie oraz podkarpackie.

Nasz najnowszy raport podsumowuje preferencje zakupowe na rynku aut używanych – wyjaśnia Marcin Świć, manager serwisu otoMoto.pl. W pierwszym półroczu 2010 królowały Volkswageny, ta marka była najchętniej wystawiana na sprzedaż przez handlarzy jak i druga pod względem popularności wśród kupujących. Wysoka liczba zapytań odnośnie Mercedesów, Volkswagenów oraz Audi świadczy renomie tych marek w naszym kraju. Polacy cenią sobie niemieckie auta nie tylko ze względu na solidność, ale przede wszystkim z powodu przystępnych cen.

Leave A Comment