Lotus Evora S w szeregach Carabinieri

Włoska Arma dei Carabinieri otrzymała do pomocy dwa specjalnie zmodyfikowane sportowe Lotusy Evora S. Będą to kolejne sportowe samochody policyjne, obok Lamborghini Gallardo, patrolujące włoskie ulice.

Lotus Evora S w szeregach Carabinieri Lotus Evora S w szeregach Carabinieri Lotus Evora S w szeregach Carabinieri Lotus Evora S w szeregach Carabinieri

Sportowe Lotusy trafią do dwóch grup szybkiego reagowania znajdujących się w Rzymie i Mediolanie. Evory S są oczywiście odpowiednio przygotowane wizualnie. Nadwozie zostało pokryte granatowym lakierem, a dach pozostał biały.

Na samochodzie można także zaobserwować odpowiednie oznaczenia Carabinieri i rzecz jasna niebieskiego „koguta” umieszczonego na dachu. Co ciekawe, w kabinie pasażerskiej znajduje się specjalna chłodnia, w której można przewozić organy i krew potrzebne do transplantacji, więc samochód będzie spełniał więcej funkcji, niż tylko pościg za piratem drogowym. Oba sportowe Lotusy Evora S będą patrolowały włoskie drogi przez najbliższe dwa lata.

źródło: Moto Target

Leave A Comment