Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Jaguar XJ – Czarny Bizon w niebieskim garniturze

28 lipca 2011
Bez kategorii, Jaguar Nowości

W świecie tuningu jest miejsce na wiele pomysłów, ale niektóre z nich są nieco szokujące, gdyż wydaje się, że nie każdy samochód powinno się poddawać modyfikacjom. Naszym zdaniem tak właśnie jest w tym przypadku.

Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze

Japoński tuner, Wald International zaproponował pakiet do Jaguara XJ. Zestaw o nazwie Black Bison wcześniej zaaplikowano takim autom jak Lexus LX570, BMW 5 lub Bentley Continental Flying Spur. Obejmuje on zarówno zmiany wnętrza jak też wyglądu zewnętrznego.

Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze Jaguar XJ - Czarny Bizon w niebieskim garniturze

Pomimo nazwy sugerującej, że Jaguar będzie w kolorze czarnym, zdjęcia przedstawiają pojazd w kolorze błękitu. Projekt oparto na poprzedniej generacji XJ-a (X350). Wizualnie różni się od seryjnej produkcji spojlerami, które umieszczono wszędzie gdzie się da – pod przednim i tylnym zderzakiem, na dachu i klapie bagażnika. Dodano także nakładki na progi, lusterka z diodami LED i dziwne panele na przednich błotnikach. Całość zupełnie nie pasuje do statecznego charakteru limuzyny Jaguara.

Duże wrażenie robią równie duże felgi Renovatio w rozmiarze 21 cali. Na przedniej osi znalazły się opony 255/30 a na tylnej 295/25.

Pomimo niezwykłego i kontrowersyjnego wyglądu zewnętrznego, w kabinie nie znajdziemy tak rewolucyjnych zmian. Pojawiła się niezbyt wyszukana skórzana tapicerka i aluminiowe akcenty nieco ożywiające wnętrze.

źródło: wł

Leave A Comment