Fiat 500 Marcia Corta od Camala

Co powstaje gdy swe siły połączy dwóch byłych projektantów ze studia Pininfarina? Jak możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach jest to coś co może się spodobać.

Fiat 500 Marcia Corta od Camala Fiat 500 Marcia Corta od Camala Fiat 500 Marcia Corta od Camala Fiat 500 Marcia Corta od Camala

Włosi Allesio Minchella i Alessandro Camorali spotkali się w Pininfarinie i postanowili założyć własną firmę Camal aby pokazać światu co potrafią. Zaczęli od modelowania 3D, którego efekty widzimy dziś.

Turyńska firma pokazała swój pierwszy projekt, w którym pokazali stylistykę retro Fiata 500, który jednak jak na razie nie wyszedł z fazy pomysłu. Został zainspirowany dawnymi modelami Abartha.

Agresywny pakiet obejmuje nowe zderzaki, progi, spojler oraz zestaw rajdowych reflektorów na masce. Na papierze projekt opiera się na 500-ce z 1.4 litrowym silnikiem turbo ze zmodyfikowanym wydechem, dzięki czemu moc powinna przekroczyć 160 KM.

Obecnie Camal szuka partnerów do produkcji i dystrybucji Marcia Corta. Jeśli dysponujecie Państwo odpowiednim budżetem i możliwościami pomóżcie dwóm zdolnym projektantom wprowadzić ich dzieło na rynek. Z pewnością można na tym zarobić…

źródło: wł

Leave A Comment