BMW zastosuje diesla Tri-turbo w nowej X6 i serii 7

Ostatnio praktycznie nie ma dnia, żeby w mediach nie pojawiła się kolejna informacja o opracowywanych przez BMW silnikach Tri-turbo.


Wg zebranych informacji silnik benzynowy z potrójnym doładowaniem ma trafić najpierw do nowego X3 M, które zaprezentowane będzie jesienią we Frankfurcie. Sportowy crossover otrzyma jednostkę o mocy 350 KM i napęd na 4 koła.

Następnie tri-turbo znajdzie się w kolejnej generacji M3, gdzie będzie miał pojemność 3.3 litra i moc około 450 koni mechanicznych napędzających tylną oś. Wspomina się także o tym silniku w modelu M2, który jest na razie we wczesnej fazie projektowej.

Ujawniono informacje, że potrójne doładowanie znajdzie się także w sześciocylindrowych silnikach wysokoprężnych. Diesel trafi najpierw do modelu X6, po jego faceliftingu wiosną przyszłego roku. Moc jaką będzie dysponował to około 350 KM. Pojawi się także wersja 400-konna, która trafi pod maskę X6 xDrive50d, a w dalszej kolejności otrzymają ją także nowe flagowe limuzyny – 750d i 750Ld (z powiększonym rozstawem osi).

źródło: wł

Leave A Comment