Wyprodukowano 100 000 Yeti

Z taśmy montażowej w czeskiej fabryce w Kvasinach zjechał 100 000 SUV marki ŠKODA. Yeti jest członkiem rodziny ŠKODA zaledwie od dwóch lat i cieszy się niesłabnącą popularnością od kiedy tylko pojawił się na rynku.

Wyprodukowano 100 000 Yeti Wyprodukowano 100 000 Yeti Wyprodukowano 100 000 Yeti Wyprodukowano 100 000 Yeti

“Yeti to wielki sukces marki ŠKODA,” powiedział Michael Oeljeklaus, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję. “Fakt, że w ciągu dwóch lat zdołaliśmy osiągnąć liczbę 100 tysięcy wyprodukowanych sztuk tego modelu tylko to potwierdza. Yeti jest jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na rynku, wśród tak popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów i dodam, że odgrywa ważną rolę w naszej strategii wzrostu.”

Od momentu swojej rynkowej premiery w 2009 roku, Yeti świętuje sukcesy na wielu rynkach. Poszerzył on gamę oferowanych przez czeskiego producenta modeli i wyraźnie wzmocnił pozycję marki. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku na świecie liczba sprzedanych egzemplarzy Yeti wzrosła o 34 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, osiągając pułap 22 100 szt.

W 2010 roku marka dostarczyła klientom pięćdziesiąt dwa i pół tysiąca egzemplarzy Yeti. Są one dostępne w wersji 4×4 lub z napędem na przednią oś. Yeti jest również oferowany w przyjaznej środowisku wersji GreenLine.

Samochód gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno pasażerom, kierowcy, jak i pieszym. Właśnie z tych powodów Yeti otrzymał maksymalną notę pięciu gwiazdek w europejskich testach zderzeniowych Euro NCAP.

źródło: Skoda

Leave A Comment