Wkrótce decyzja o przyszłości Maybacha

15 czerwca 2011
Bez kategorii, Maybach Nowości

Mercedes 1 lipca ogłosi decyzję dotyczącą przyszłości swojej ekskluzywnej marki, której sprzedaż chyba nie spełnia oczekiwań koncernu. Możliwe są dwa scenariusze – zakończenie produkcji lub współpraca z Aston Martinem w celu przywrócenia marce blasku.


Szef Daimlera, Dieter Zetsche twierdzi, że bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie, i że wkrótce usłyszymy o drugiej generacji Maybacha.

Aston Martin był od dawna wymieniany jako główny kandydat do współpracy przy tworzeniu nowego Maybacha. Mówi się o zakresie od projektu nadwozia, aż po silniki i skrzynie biegów. Dlaczego jednak brytyjski producent ekskluzywnych sportowych aut miałby wiązać się z Daimlerem? Oczywiście w celu uzyskania dostępu do szerokiej gamy silników oferowanych przez Mercedesa.

Pomimo niewątpliwych sukcesów sprzedażowych Astona i mocnych jednostek napędowych, Brytyjczycy potrzebują nowoczesnych, oszczędnych i tańszych silników dla swoich przyszłych modeli aby sprzedaż mogła znacząco wzrosnąć. Oczywiście mogliby stworzyć je samodzielnie, ale po co wywarzać otwarte drzwi – przecież Mercedes ma wszystko – od diesli aż po hybrydy. Dysponuje również rozwiązaniami technologicznymi w każdej klasie aut, od minivanów, poprzez limuzyny aż po duże suvy.

źródło: wł

Leave A Comment