SUV Lamborghini na platformie Porsche Cayenne

Jakiś czas temu internet został zalany informacjami, że Lamborghini pracuje nad nowym SUV-em, który ma przywrócić do życia ducha modelu LM002 z lat 80-tych. I co? No i coraz bliżej do celu!

Lamborghini LM002 z 1986 roku
SUV Lamborghini na platformie Porsche Cayenne SUV Lamborghini na platformie Porsche Cayenne SUV Lamborghini na platformie Porsche Cayenne SUV Lamborghini na platformie Porsche Cayenne

Jak wiecie Wściekły Byk produkuje jedynie modele o bardzo silnym indywidualizmie, auta z charakterem i nowy SUV także nie będzie w tej kwestii wyjątkiem. Lamborghini jako część grupy Volkswagena będzie czerpać technologię i know-how z siostrzanych spółek aby stworzyć coś wyjątkowego.

Włoski producent może liczyć na to, że będzie mógł wykorzystać powstającą właśnie płytę podłogową Porsche, na której będą oparte także nowa Panamera i Cayenne. Lamborghini poza nowym SUVem będzie mogło wykorzystać tę płytę także do produkcji luksusowej limuzyny Estoque.

W swoistej odwiecznej rywalizacji Lamborghini uzyskuje w ten sposób przewagę nad Ferrari, które nie będzie na razie miało swojego przedstawiciela w segmencie aut turystycznych. Jednocześnie może to być poważny zastrzyk finansowy dla włoskiej firmy. Jak pokazuje przykład Cayenne, wejście na nowy dla firmy segment rynku może znacznie zdynamizować sprzedaż całej gamy modelowej.

źródło: wł

Leave A Comment