Produkcja na większą skalę

Już w najbliższym czasie, w zakładach GAZ w Niżnym Nowogrodzie rozpocznie się produkcja modeli Octavia i Yeti przeznaczonych na rynek rosyjski. Volkswagen Group Rosja i rosyjski producent samochodów GAZ Group podpisały umowę na roczną produkcję 110 000 pojazdów marki Škoda i Volkswagen.

Od lewej: Marcus Osegowitsch, Detlef Wittig, Bo Andersson, Siegfried Wolf, Winfried Vahland.


Jako pierwszy model, z linii produkcyjnej fabryki w Niżnym Nowogrodzie, do końca 2012 roku, zjedzie Škoda Yeti. Następnie produkowana będzie Octavia. Porozumienie z rosyjską fabryką ma obejmować lata do 2019 roku włącznie.

Przewodniczący Zarządu Škoda, prof. dr h.c. Winfried Vahland, podkreślił rolę tej współpracy dla marki: „Rosyjski rynek jest dla nas jednym z najważniejszych i jego znaczenie ciągle wzrasta. Partnerstwo z grupą GAZ to dla Škody doskonała szansa na kontynuację strategii rozwoju w tym kraju”.

Na chwilę obecną, marka bije w Rosji kolejne rekordy sprzedaży. W maju zanotowano wyjątkowy w tym kraju wynik 6 100 przekazanych klientom samochodów, będący trzecim z rzędu najlepszym rezultatem. Podsumowując, od początku 2011 roku, Škoda sprzedała w Rosji aż 25 500 pojazdów, co stanowi wzrost o 63,4%.

Produkcja modeli Škody odbędzie się na linii montażowej samochodów osobowych, przeznaczonej wyłącznie dla Volkswagen Group Rosja, z zachowaniem wszelkich standardów jakości.

źródło: Skoda

Leave A Comment