Ponad 550 koni w Camaro ZL1

Jeszcze prawie pół roku dzieli nas od premiery najbardziej ekscytującej wersji Camaro – ZL1, ale producent, Chevrolet nie może się wprost doczekać więc raczy fanów motoryzacji kolejnymi wzmiankami na jego temat.

Ponad 550 koni w Camaro ZL1 Ponad 550 koni w Camaro ZL1 Ponad 550 koni w Camaro ZL1 Ponad 550 koni w Camaro ZL1

Już jakiś czas temu poznaliśmy sylwetkę Camaro, Chevrolet ogłosił wtedy także, ze ZL1 będzie dysponować mocą około 550 koni mechanicznych. Teraz jednak główny inżynier, Al Oppenheiser oświadczył, że uda się uzyskać nieco większą moc niż pierwotnie przewidywano. Informacje tę przekazano podczas konferencji prasowej w fabryce Oshawa produkującej Camaro w Kanadzie.

Wg oficjalnych informacji silnik będzie miał większą moc niż Cadillac CTS-V a seryjna produkcja ruszy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Poza tym dowiedzieliśmy się, że ZL1 będzie dysponował znaną z Corvette ZR1 automatyczną przekładnią oraz systemem Performance Traction Management, który pozwala na poruszanie się z większą prędkością i optymalizuje zachowanie pojazdu podczas ruszania, zapewniając lepsze przyspieszenie.

Nazwa ZL1 pochodzi od całkowicie aluminiowego wyczynowego silnika oznaczonego tym symbolem, który w latach 60-tych znajdował się pod maską ówczesnych Camaro.

źródło: wł

Leave A Comment