Pierwszy oficjalny film z Hondą CR-Z Mugen

Prace nad Hondą CR-Z Mugen biegły powoli i bez pośpiechu. Fabryczny tuner Hondy zapowiadał jednak premierę długo oczekiwanego modelu podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood w lipcu tego roku. Wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany, gdyż zaprezentowany został oficjalny film przedstawiający wspomniane auto.

Pierwszy oficjalny film z Hondą CR-Z Mugen Pierwszy oficjalny film z Hondą CR-Z Mugen Pierwszy oficjalny film z Hondą CR-Z Mugen

Choć nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, wiemy, że do napędu CR-Z Mugen posłuży 1.5 litrowy silnik VTEC z turbo doładowaniem, a całość wygląda obiecująco z punktu widzenia potencjalnych osiagów. Dokładna moc hybrydowego silnika turbo nie są jeszcze znane, ale przyspieszenie do 100 km/h powinno być mniej więcej na poziomie osiągów Civica Type-R, czyli około 6,5 sekundy.

Mugen deklaruje, że uzyskał około 15% przyrost mocy w porównaniu do pierwszego etapu prac nad tym modelem. Jednocześnie auto zostało odchudzone o około 50 kg, a to już w sumie powinno zaowocować wyraźną poprawą osiągów.

Co ważne w obecnych czasach, także zużycie paliwa powinno zadowolić nawet najzagorzalszych ekologów.

źródło: wł

Leave A Comment