Nowa Toyota Yaris na rynek europejski

W sieci pojawił się przeciek dotyczący nowej generacji Toyoty Yaris przeznaczonej na rynek europejski, prawdopodobnie źródłem był holenderski oddział Toyoty. Wkrótce spodziewamy się oficjalnej informacji na ten temat.

Nowa Toyota Yaris na rynek europejski Nowa Toyota Yaris na rynek europejski Nowa Toyota Yaris na rynek europejski Nowa Toyota Yaris na rynek europejski

Debiut auta w Japonii odbył się niedawno. Na podstawie nowych zdjęć wnioskujemy, że w odmianie europejskiej nie zaszły większe zmiany. Jak widać na zdjęciach Yaris otrzymał bardziej sportową sylwetkę, przednie lampy mają ostrzejsze kształty, ale generalnie widać duże podobieństwo do poprzedniej wersji.

Znane są już niektóre szczegóły nowego modelu. Nadwozie jest dłuższe o 10 cm od poprzednika, o 2 cm niższe, a rozstaw osi zwiększył się o 5 cm. To zwiastuje nieco więcej miejsca w kabinie. Przy okazji auto odchudzono o około 30 kg.

Spodziewamy się, że pod maską Yarisa będą mogły się znaleźć dwa silniki – jednostka o pojemności 1 litra i mocy 68 koni mechanicznych, oraz większa, 1.3 litrowa dysponująca 93 końmi mechanicznymi z zaimplementowanym systemem start/stop oszczędzającym paliwo podczas postojów. Można się spodziewać także silnika diesla i hybrydy ale nie w początkowym okresie produkcji w 2012 roku. Prawdopodobnie standardem będzie 5-biegowa skrzynia manualna. Więcej szczegółów możemy się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

źródło: wł

Leave A Comment