Mercedes SLS Roadster otrzyma system BeoSound

To było tylko kwestią czasu kiedy usłyszymy, że Mercedes SLS AMG Roadster otrzyma w wyposażeniu system BeoSound AMG, taki sam jaki wcześniej pojawił się w SLS AMG, ale dostosowany do wymogów auta bez dachu.

Mercedes SLS Roadster otrzyma system BeoSound Mercedes SLS Roadster otrzyma system BeoSound Mercedes SLS Roadster otrzyma system BeoSound Mercedes SLS Roadster otrzyma system BeoSound

System Bang & Olufsen w Roadsterze zaadoptuje z wersji coupe 11 aktywnych głośników, w tym bliźniacze wysokotonowe, podświetlane głośniki umieszczone w desce rozdzielczej, w których zastosowano technologię Acoustic Lens Technology autorstwa Bang & Olufsen. W porównaniu do coupe zmieniono nieco rozmieszczenie głośników w aucie, a zamiast jednego subwoofera pojawiły się dwa. Zmieniono także design zestawu, który wyróżnia się m.in. aluminiowymi kratownicami osłaniającymi subwoofery miedzy siedzeniami kierowcy i pasażera.

Jednostka sterująca systemem korzysta z algorytmu True Image, który modyfikuje sygnał stereo i 5.1 przekształcając go na sygnał 7.1. Uzupełnieniem jest 15-kanałowy procesor DSP i 5 kanałowy wzmacniacz ICEPower.

System korzysta także z technologii redukcji szumów, która sprawdza m.in. czy dach jest zamknięty czy opuszczony i odpowiednio zmienia profil dźwięków płynących z poszczególnych głośników.

źródło: wł

Leave A Comment