Chevrolet Cobalt Sedan – propozycja z Buenos Aires

General Motors kładzie ostatnio duży nacisk na to, by jego oferta była przystępna cenowo. W związku z tym, także na rynku amerykańskim, nowe modele są dość konkurencyjne.

Chevrolet Cobalt Sedan - propozycja z Buenos Aires Chevrolet Cobalt Sedan - propozycja z Buenos Aires Chevrolet Cobalt Sedan - propozycja z Buenos Aires Chevrolet Cobalt Sedan - propozycja z Buenos Aires

Targi motoryzacyjne w argentyńskim Buenos Aires były okazją do premiery nowego Chevroleta Colorado pickup w wersji double cab, ale niejako w jego cieniu zaprezentowano także koncepcyjny Chevrolet Cobalt w wersji sedan.

O ile w Stanach Zjednoczonych Cobalt został z powodzeniem zastąpiony przez globalny model Cruze, o tyle na rynku południowoamerykańskim starszy Cobalt sprzedaje się bardzo dobrze, dlatego rozszerzenie palety wydaje się mieć w tym wypadku sens.

Prezentowany prototyp nie jest stworzony, żeby jedynie zbadać zainteresowanie potencjalnych klientów, ale stanowi wersję przedprodukcyjną, którą można z powodzeniem szybko wprowadzić na linie fabryczne.

4-drzwiowy sedan został zaprojektowany przez centrum techniczne GM w Ameryce Południowej. Nie dysponujemy szczegółami technicznymi ale ocena wizualna podpowiada, że jest to auto oparte na Chevrolecie Sonic (Aveo), które „przebrano” w nowe nadwozie.

GM zapowiada, że model może wejść do produkcji w ciągu roku i będzie napędzany 4-cylindrowymi silnikami o pojemnościach od 1.3 do 1.8 litra.

źródło: wł

Leave A Comment