BMW chce większego SUVa – model X7

Do 1999 roku, kiedy zadebiutował model X5, BMW produkowało jedynie sedany i kombi. Światowe trendy wskazywały jednak, że największą popularność zdobędą wkrótce auta rekreacyjne typu SUV. Po X5-ce pojawiła się mniejsza X3-ka, następnie uterenowione duże coupe X6, a niedawno także najmniejsze BMW X1.


Rodzina X rosła, modele X5 i X6 występują także w specyfikacji M i dysponują niesamowitymi osiągami. Ktoś jednak doszedł w bawarskim koncernie do wniosku, że jeszcze czegoś tu brakuje i nie chodzi tu o X3, która także wkrótce otrzyma literę M na tylnej klapie. Zapotrzebowanie pochodzi przede wszystkim z rynku amerykańskiego, na którym brakuje rywali dla ogromnych terenówek pokroju Cadillaca Escalade i Toyoty Sequoia.

Tę lukę chce wypełnić BMW nowym modelem X7, ale musi się spieszyć bo rękawicę podjęło także Audi pracujące nad największym w gamie Q9. Aby mieć pewność, że X7 nie odbierze potencjalnych nabywców modelowi X5, nowe auto zostanie standardowo wyposażone w trzeci rząd siedzeń i będzie pojazdem 7-osobowym.

Prawdopodobieństwo pojawienia się X7-ki jest tym większe, że w USA sprzedaż mniejszych modeli X3, X5 i X6 szybko rośnie. W pierwszych miesiącach 2011 roku sprzedano o 43% więcej sztuk niż w analogicznym okresie 2010 (19600 wobec 13675 egzemplarzy).

Nowy model jest spodziewany w 2013 roku. Czy będzie się dobrze sprzedawał?

źródło: wł

Leave A Comment