Super-mocne BMW M3 GTS od G-Power

Jeśli uważasz, że seryjne BMW M3 GTS jest perfekcyjne, za chwilę możesz zostać brutalnie obudzony z tego snu. Firma G-Power właśnie ujawniła szczegóły swojego nowego projektu.

Super-mocne BMW M3 GTS od G-Power Super-mocne BMW M3 GTS od G-Power Super-mocne BMW M3 GTS od G-Power Super-mocne BMW M3 GTS od G-Power

Zacznijmy od auta, które poddano modyfikacjom. BMW M3 GTS dysponuje mocą 450 KM, bardzo lekkim nadwoziem i wyglądem, którego nie powstydziły by się Porsche i z pewnością można go nazwać najładniejszą wersją BMW obecnej generacji. Dla G-Power to jednak było za mało.

Firma postanowiła popracować nad silnikiem. Turbodoładowanie „Sporty Drive” podnosi seryjną moc do 635 koni mechanicznych, a moment obrotowy wzrósł do 630 Nm. Użyta turbosprężarka ASA jest wykorzystywana także w modelach ALPINA B5S, B6S, B7S oraz ALPINA B6 GT3.

Poza komorą silnika zmiany objęły także układ wydechowy (wykonany w całości z tytanu), który zmniejszył opory dla wydobywających się spalin. Zmieniono także komputer, który dostosowano do setupu sprężarki. Poza tym udało się jeszcze odchudzić auto, pomimo, że seryjne M3 GTS i tak jest po ekstremalnej kuracji odchudzającej.

Jeśli 635 koni mechanicznych i głośny wydech nie zrobiły na Was wrażenia to na pewno zrobią je osiągi. M3 GTS G-Power przyspiesza do 100 km/h w 4.2 sekundy, do 200 km/h w 11.9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 323 km/h.

Cena modyfikacji wraz z montażem wynosi 23.500 euro.

źródło: wł

Leave A Comment