Sportowe coupe Infiniti w przyszłym roku w Genewie

Nie, nie chodzi o nowe Infiniti serii G, ale o kompletnie nowy model z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś. Oddział Nissana produkujący luksusowe auta pracuje nad takim połączeniem komfortu i sportu, żeby jego produkt był konkurencyjny na rynku dwuosobowych kompaktów.


Infiniti nie ukrywa, że przy projektowaniu korzystało z pomocy fachowców z Lotusa i tym samym nieco straszy przyszłych konkurentów. Prawdopodobnie podczas przyszłorocznego salonu samochodowego w Genewie Audi TT i BMW Z4 poznają swojego rywala z dalekiego wschodu. Wszystko wskazuje na to, że produkcyjna wersja będzie kontynuacją koncepcyjnego modelu Essence zaprezentowanego 2009 roku.

Co jeszcze wiemy o nowym aucie? Niestety niewiele. Raczej nie spodziewamy się, że pod maskę trafi znany z Nissana 370Z 3.7 litrowy silnik V6, gdyż nowe Infiniti będzie się plasować nieco niżej w gamie produktów Infiniti niż seria F. Bardzo prawdopodobne jest użycie silników Renaulta, zwłaszcza w obliczu współpracy Renault F1 z Lotusem.

Choć kwestia napędu pozostaje dość tajemnicza, to fakt, że za projektem stoi Lotus daje nadzieję, na zerwanie z dotychczasowym, nieco nudnym bardzo agresywnym designem aut Infiniti. Nie oczekujemy, że dzięki temu sprzedaż nowego modelu dorówna poziomowi TT czy Z4, ale z pewnością firma potrzebuje dynamicznego wzrostu w tym segmencie aut.

źródło: wł

Leave A Comment