Project Kahn prezentuje Audi TR8

O ile Audi TT, zgrabne coupe, jest jedynie usportowioną ewolucją modelu A3, o tyle R8 jest prawdziwym supersportowym autem, którego posiadaczom właściciele TT bardzo zazdroszczą. To właśnie jest sytuacja kiedy tworzy się zapotrzebowanie na usługi firm tuningowych, u których klienci będą upodabniać swoje TT-ki do R8.

Project Kahn prezentuje Audi TR8 Project Kahn prezentuje Audi TR8 Project Kahn prezentuje Audi TR8 Project Kahn prezentuje Audi TR8

Oceniając projekt jedynie po jego nazwie TR8 można by spodziewać, że Project Kahn stworzył body kit do R8, ale bliższe przyjrzenie się efektom szybko zdradza prawdę. Widzimy coupe w konfiguracji 2+2, a R8 jest przecież 2-osobowe. Jest to zatem propozycja dla wszystkich, którzy chcą zmienić wygląd swojego TT i udawać milionerów.

Bazą wyjściową dla TR8 jest Audi TT z silnikiem 2.0 FSI, które tuner „doprawił” przede wszystkim przednim i tylnym zderzakiem, nowym grillem stylizowanym na R8 i skopiowanymi z droższego brata panelami pod tylnymi światłami, które mogą zmylić większość „nie-ekspertów” motoryzacyjnych. Inne dodatki to tylny spojler, dwie podwójne końcówki wydechu ze stali nierdzewnej, obniżone sportowe zawieszenie, a dla lepszego efektu zamontowano 20-calowe felgi aluminiowe RSV.

Zabrakło jedynie modyfikacji układu napędowego, przydałoby się więcej koni…

źródło: wł

Leave A Comment