Potrójne doładowanie w BMW X3 M

BMW we współpracy z oddziałem M z Monachium przygotowuje ekstremalną wersję X3 M. Produkcja samochodu ma ruszyć już w 2012 r., o czym informuje wiarygodne źródło cytowane przez serwis Car.

Potrójne doładowanie w BMW X3 M Potrójne doładowanie w BMW X3 M Potrójne doładowanie w BMW X3 M Potrójne doładowanie w BMW X3 M

BMW X3 M będzie prawdopodobnie napędzane zmodyfikowaną sześciocylindrową jednostką benzynową, która zadebiutuje pod maską nowego BMW M3 (premiera w 2011 roku). Moc silnika szacowana jest wstępnie na około 450 KM, które będą produkowane z pomocą trzech turbosprężarek – jednej elektrycznej i dwóch tradycyjnych zasilanych spalinami. Pojemność skokowa jednostki napędowej zostanie zwiększona z 3 do 3,2-litra.

Ceny sportowego X3 M będą oscylowały w granicach 50 000 funtów.

Serwis Car jednocześnie informuje, iż w następnej generacji modeli X5 M oraz X6 M nadal oferowany będzie silnik V8 z podwójnym doładowaniem, jednak jego moc zostanie zwiększona z 555 do 564 KM. Towarzyszyć temu będzie wzrost wydajności o 10-15 procent.

Przypomnijmy, że wiosną tego roku firma BMW wprowadziła do oferty modelu X3 pakiet sportowy M. Pakiet zawiera aerodynamiczne zderzaki z przodu i z tyłu, boczne progi i spoiler dachowy. Modele z pakietem M wyróżniają się również specjalnym wykończeniem ramek szyb i relingów dachowych, a także chromowanymi końcówkami układu wydechowego. Uzupełnieniem pakietu są 19-calowe obręcze aluminiowe (20-calowe w opcji). Dodatkowo, producent oferuje ekskluzywny, metaliczny lakier nadwozia Carbon Black.

Wewnątrz znajdują się ekskluzywne sportowe fotele z materiałowo-skórzaną tapicerką Pearlpoint oraz dodatki wyróżniające linię M, czyli wielofunkcyjna kierownica skórzana, oznaczenia „M” na poszczególnych elementach kokpitu, dźwignia zmiany biegów M oraz sportowe, aluminiowe wstawki dekoracyjne.

źródło: BMW / Moto Target

Leave A Comment