Porsche Boxster E zelektryzowało Berlin

Elektryczny roadster Porsche Boxster E w wersji z napędem na tylną oś oraz 4×4 przyciągały uwagę osób uczestniczących w zeszłotygodniowej imprezie Michelin Challenge Bibendum w Berlinie. W niemieckiej stolicy zaprezentowano możliwości aut elektrycznych w kontekście ich codziennego użytkowania. Z zainteresowaniem przyglądali im się politycy, ludzie biznesu i zwykli miłośnicy motoryzacji.

Porsche Boxster E zelektryzowało Berlin Porsche Boxster E zelektryzowało Berlin

Porsche zaprezentowało także system Active Sound Design, który zastosowano, aby auto, które porusza się bezszelestnie było w stanie w odpowiedni sposób zaalarmować pieszych i innych użytkowników drogi.

„Elektryczna motoryzacja jest najważniejszym projektem najbliższych lat, którym zajmują się niemal wszystkie koncerny motoryzacyjne. Inżynierowie Porsche także pracują nad rozwiązaniami o najwyższej jakości, a Boxster E będzie swoistym laboratorium doświadczalnym, dzięki któremu uda się rozwiązać problemy i dostosować auta do wymagań klientów” – powiedział prezes Porsche Matthias Muller podczas prezentacji Boxstera E.

Porsche z napędzanymi czterema kołami zasilane jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 241 KM, porównywalnej z modelem napędzanym silnikiem benzynowym. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje autu 5.5 sekundy a prędkość maksymalna została ograniczona do 200 km/h. Warto dodać, że przyspieszanie odbywa się bez jakiejkolwiek zmiany biegów.

źródło: wł

Leave A Comment