Peugeot SxC zdobył pierwszą nagrodę

17 maja 2011
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Po swojej wielkiej premierze podczas salonu samochodowego w Szanghaju auto koncepcyjne Peugeota – model SxC właśnie otrzymał pierwsze wyróżnienie w swojej krótkiej karierze. Dzieło międzynarodowego zespołu stylistów, elegancki crossover został wybrany Najpiękniejszym Samochodem Roku przez chińską edycję magazynu Car and Driver.

Peugeot SxC zdobył pierwszą nagrodę Peugeot SxC zdobył pierwszą nagrodę Peugeot SxC zdobył pierwszą nagrodę Peugeot SxC zdobył pierwszą nagrodę

Wręczając nagrodę szefowi stylistów Peugeota, Peterowi Gong, redaktor naczelny pisma, Miao Jun, opisał SxC jako „pierwszego Peugeota zaprojektowanego w Chinach, i jednocześnie najpiękniejszego w historii marki”. SxC został uhonorowany za doskonałe połączenie elegancji, czystości linii i dynamizmu. To brzmi jak oczywistość w przypadku słynącego z dużego nacisku na niebanalny design Peugeota, ale faktem jest, że SxC jest niesamowitym projektem 4×4.

Projektowany z myślą o rynku chińskim koncept jest typowym SUV’em oferującym dużą moc, wysoką pozycję za kierownicą i bezpieczeństwo, a jednocześnie stylowe, wysmakowane nadwozie, które ma przyciągnąć wrażliwych na piękno klientów.

Jak większość najnowszych pojazdów koncepcyjnych, także SxC jest wyposażony w napęd hybrydowy. Przednie koła napędza turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra, a tylne silnik elektryczny umieszczony w tylnej części auta.

źródło: wł

Leave A Comment