Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji

Ford ogłosił rozpoczęcie seryjnej produkcji modelu Focus w wersji nadwoziowej kombi. Do europejskich salonów auta trafią pod koniec maja, a klienci będą już ograniczeni jedynie do 5-drzwiowego hatchbacka, ale będą mogli wybrać także praktyczną odmianę z większą przestrzenią bagażową.

Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji

Viceprezes Forda ds. sprzedaży i marketingu Roelant de Vaart powiedział, że reakcja mediów i klientów na 5-drzwiowego Focusa była entuzjastyczna i podobnego zainteresowania spodziewa się w przypadku kombi. Dilerzy europejscy nie mogą się już doczekać rozszerzenia gamy nadwoziowej, gdyż już w kwietniu zebrali kilkadziesiąt tysięcy zamówień na Focusa, i liczba ta wciąż szybko rośnie.

Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji Nowy Ford Focus Kombi wchodzi do produkcji  

De Vaart dodał, że Focus podniósł poprzeczkę konkurentom wprowadzając na rynek technologie i systemy dotychczas nie stosowane w tej klasie aut. Jakość, stylistyka i właściwości jezdne są ponownie o klasę wyżej niż w innych kompaktach, podobnie jak pod koniec lat 90-tych XX wieku gdy debiutowała pierwsza generacja Forda Focusa.

Kombi w gamie Focusa zawsze było bardzo mocnym elementem oferty. Nowy kombiak będzie miał 4,56 m długości, duży rozstaw osi (2,65 m) dzięki czemu zarówno w kabinie jak też w bagażniku można oczekiwać dużej ilości miejsca.

źródło: wł

Leave A Comment