Nowy Aston Martin V12 Zagato

Aston Martin zaprezentował światu nowy model V12 Zagato. Jest to V12 Vantage w zmienionym nadwoziu zaprojektowanym przez włoskiego projektanta w związku z 50-tą rocznicą modelu DB4GT Zagato obchodzoną w tym roku.

Nowy Aston Martin V12 Zagato Nowy Aston Martin V12 Zagato Nowy Aston Martin V12 Zagato Nowy Aston Martin V12 Zagato

Aston zapowiada, ze supersamochód pojawi się w dwóch wersjach – drogowego superścigacza widocznego na zdjęciach i ekstremalnej, wyścigowej maszyny torowej, która wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu 25 czerwca 2011 roku.

Zagato wziął na warsztat V12 Vantage i stworzył aluminiowe, ręcznie przygotowywane nadwozie o pięknych, lekkich liniach. O ile przód jest podobny do Vantage, o tyle tylna część jest całkiem inna i ma w sobie coś urzekającego. Najważniejsze, że zmiany nie są zestawem karbonowych czy kompozytowych spojlerów i dokładek na progi, a kompleksowym projektem z jednego z najlepszych studiów stylistycznych.

Przedstawiciele Astona mówią, że stylistyka włoskiego Zagato jest doskonałym dopełnieniem designu i kunsztu inżynieryjnego producenta z Wielkiej Brytanii. Wynikiem 50-letniej współpracy są wspaniałe, kultowe samochody. Stworzenie koncepcyjnego V12 Zagato jest w zamierzeniu próbą nawiązania do DB4GT sprzed 50-ciu lat, który jest dziś ikoną.

Aston Martin na pytania o możliwość zakupu V12 Zagato odpowiada, że rozważa wypuszczenie krótkiej serii produkcyjnej, ale konkretów brak.

źródło: wł

Leave A Comment