Nowe Audi A6 Avant w Berlinie 18 maja

Minęły już czasy, gdy projektowanie nowego modelu zajmowało całej rzeszy konstruktorów 10 lat. W erze komputerów wystarczy jedynie zarys pomysłu, a automat zrobi resztę prezentując gotowy projekt.


Po zaledwie 5 miesiącach od zapowiedzi Audi dotyczącej nowej A6-ki kombi padła konkretna data jej oficjalnej premiery. 18 maja w Berlinie, podczas specjalnej uroczystości A6 Avant skupi na sobie całą uwagę motoryzacyjnego świata, zwłaszcza, że wydarzenie będzie transmitowane przez internet.

Nie oczekujemy radykalnych zmian w stosunku do poprzedniej generacji A6 ze względu na jej bardzo dobrą sprzedaż. Auto tej klasy, podobnie jak rywale BMW 5 i Mercedes E są stonowanymi, niekrzykliwymi samochodami wysokiej klasy, które zjednują sobie zaufanie klientów walorami użytkowymi i oferowanym komfortem. Audi będzie zapewne zasilane silnikami benzynowymi 4- i 6-cylindrowymi oraz dieslami. Spodziewana jest także wersja hybrydowa.

Audi chwali się, że zużycie paliwa zmniejszono średnio o 19%. Prawdopodobnie większość klientów będzie wybierała wersję z 3-litrowym dieslem o mocy 204 lub 245 koni mechanicznych.

źródło: wł

Leave A Comment