Nowa Panamera V-PT od Vorsteinera

Auta firmy Porsche są dla osób lubiących sportowe bolidy łakomym kąskiem. Ich atrakcyjność wynika z, wbrew pozorom, przystępnej ceny (są znacznie tańsze niż Ferrari czy Lamborghini) i jednak wysokiej ekskluzywności. Oczywiście nie są to samochody tanie ale sprzedaż ich jest na wyższym poziomie niż droższej konkurencji.

Nowa Panamera V-PT od Vorsteinera Nowa Panamera V-PT od Vorsteinera Nowa Panamera V-PT od Vorsteinera Nowa Panamera V-PT od Vorsteinera

Z popularności u klientów wynika także popularność u tunerów. Drugi najlepiej sprzedający się model tej marki, Panamera, został poddany modyfikacjom przez firmę Vorsteiner.

Panamera V-PT Vorsteinera łączy klasyczny styl coupe-limuzyny Porsche z agresywnością auta sportowego. Wszystkie elementy bodykitu zostały wykonane z włókien węglowych i pokryte wieloma warstwami lakieru pochłaniającego promieniowanie UV. Zastosowano także inne drogie materiały, jak tytan i aluminium podnoszące jakość zestawu. Warto wspomnieć o specjalnej konstrukcji zderzaka przedniego, który w przypadku lekkiego uszkodzenia jest łatwy i tani w naprawie dzięki wymiennej karbonowej wkładce.

Panamerę V-PT wyposażono także w układ wydechowy z selekcjonowanej stali nierdzewnej lub tytanu, który jest lżejszy od oryginalnego o 40%.

źródło: wł

Leave A Comment