Mercedes SLC zadebiutuje w 2014 roku

Ta informacja z pewnością spowoduje u inżynierów Porsche przynajmniej kilka bezsennych nocy – Mercedes pracuje nad nowym sportowym modelem SLC, który powinien być godnym rywalem dla Porsche 911.


O ile Porsche wraca do korzeni umieszczając silnik 911 z tyłu, o tyle dla Mercedesa bagażnik pod maską będzie raczej nowym doświadczeniem. Serce SLC znajdzie się nieco bardziej z tyłu ale będzie to nie byle jakie serce – mówi się, że baby-SLS będzie dysponował bardzo mocnym silnikiem V8.

Auto, którego sprzedaż planowana jest na rok 2014 będzie prawdopodobnie kosztowało około 120 tysięcy dolarów, a w jego produkcję zapewne będzie zaangażowany także nadworny tuner Mercedesa – AMG. Poza dwudrzwiowym coupe być może pojawi się także roadster, nastąpić to może około 2016 roku.

Inżynierowie zwracają uwagę, że najgroźniejszym konkurentem będzie dla SLC nowe Porsche 911, które będzie stanowiło punkt odniesienia. O ambicjach Mercedesa świadczy jednak także to, że jako kolejnego rywala wymieniają Aston Martina V8 Vantage. Jak widać chcą wejść do wyższej ligi…

źródło: wł

Leave A Comment