Honda potwierdza – będzie CR-Z Mugen

20 maja 2011
Bez kategorii, Honda Nowości

Dla wielu miłośników Hondy jest to ważny dzień. Producent potwierdził plotki mówiące o pracach nad projektem modelu CR-Z Mugen. Niedawno ukazały się pierwsze zdjęcia auta hybrydowego CR-Z. Niestety projekt wciąż trwa, więc nie dysponujemy szczegółowymi informacjami na temat ostatecznego kształtu i parametrów tego samochodu.

Honda potwierdza - będzie CR-Z Mugen Honda potwierdza - będzie CR-Z Mugen Honda potwierdza - będzie CR-Z Mugen  

Informacje jakie do nas docierają są jednak obiecujące. Pewni możemy być, że zużycie paliwa będzie na przyzwoitym poziomie, a spodziewane osiągi także będą satysfakcjonujące.

Pierwsze testy pokazują, że przyspieszenie auta będzie na poziomie Civica Type-R dzięki doładowaniu. To są jednak tylko ogólne informacje pochodzące od Hondy, a my chielibyśmy wiedzieć skąd dokładnie bierze się przyspieszenie na poziomie nieco ponad 6 sekund?

Mugen tłumaczy, że uzyskano 15% przyrost mocy w stosunku do pierwszego etapu prac, dodatkowo odchudzono auto o 50 kilogramów. Niestety ostatnimi czasy wszelkie modyfikacje podporządkowane są ekologii, Honda także zaczęła chwalić się obniżonym zużyciem paliwa, a wyniki są rzeczywiście zadowalające.

Mugen obiecuje, że w trybie ECO auto pokona na galonie paliwa ponad 50 mil, czyli spalanie będzie nie wyższe niż 4,7 litra na 100 km. My jednak widząc pomarańczowe nadwozie z wielkim skrzydłem na tylnej klapie jakoś nie możemy się skupić na myśleniu o apetycie na paliwo.

źródło: wł

Leave A Comment