Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK

11 maja 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Daimler zakomunikował oficjalnie, że jego najnowszy roadster, model SLK otrzymał specjalny certyfikat zgodny z normą ISO 14062 potwierdzający większą przyjazność auta dla środowiska naturalnego (Environmental Certificate).

Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK

Przeprowadzone testy wskazują, że SLK podczas całego cyklu życia, tj. przez proces produkcji i cały okres użytkowania wyemituje do atmosfery o około 20% mniej CO2 niż jego poprzednik.

Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK Eko-certyfikat dla Mercedesa SLK

W całkowitym bilansie energetycznym skalkulowano, że SLK zużyje o 4100 litrów benzyny mniej. Poza tym, zgodnie z informacjami Daimlera, nowy SLK spełnia rygorystyczne normy, które mają wejść w życie w 2015 roku, zakładające, że 95% masy samochodu musi być poddawane recyklingowi.

Mercedes szczyci się ty, że uczynił ogromny postęp w kwestii technologii proekologicznych, znacznie wykraczając poza obowiązujące prawo w tym zakresie. Jednocześnie podkreśla, ze monitoruje wpływ Mercedesów na środowisko w całym cyklu ich życia.

Dodajmy, że poza SLK, także modele A,B,C,E,S i GLK otrzymały wspomniany certyfikat.

źródło: wł

Leave A Comment