BMW 6 z napędem na cztery koła

Im bliżej do oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży nowego BMW serii 6 tym więcej szczegółowych informacji dotyczących nowego modelu przedostaje się do mediów.

BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła

Dowiedzieliśmy się, że już od początku produkcji w lipcu, zarówno w coupe jak też w kabriolecie dostępne będą przednie światła w całości oparte na technologii LED. Do aut wyprodukowanych wcześniej (convertible) nie będzie można zamówić LED-ów jako wyposażenia dodatkowego, ale nie powinno to stanowić problemu.

BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła BMW 6 z napędem na cztery koła

Dodatkowo od września dostępny będzie napęd AWD, dzięki czemu BMW 6 będzie łatwiej konkurować z autami Audi z napędem Quattro. BMW zaskakuje ostatnio w kwestii napędu, gdyż producent znany do tej pory głównie z tylno napędowych, mocnych samochodów zapowiedział niedawno, że następna generacja serii 1 będzie napędzana na przednią oś, a nowe M5 ma otrzymać także 4 koła napędzane.

Choć część fanów marki z pewnością zarzuci jej utratę części jej duszy, zerwanie z tradycją, warto jednak poczekać z ocenami. Porsche po wprowadzeniu 911 z napędem na 4 koła odniosło duży sukces sprzedażowy.

źródło: wł

Leave A Comment