Aston Martin pracuje nad elektrycznym Cygnetem

Uwielbiamy pisać o nowych modelach BMW, o montowanych w nich silnikach V8 i coraz lepszych osiąach. Uwielbiamy także Astona Martina, za jego legendę i świetne sportowe auta. Gdy dowiedzieliśmy się, że pracuje on nad napędem elektrycznym, byliśmy nieco zaskoczeni, a gdy dowiedzieliśmy się, że chodzi o najmniejszy model Cygnet, który jest jakby kukułczym jajem podrzuconym przez Toyotę (bliźniaczy model iQ) odechciało nam się pisać.

Aston Martin pracuje nad elektrycznym Cygnetem Aston Martin pracuje nad elektrycznym Cygnetem Aston Martin pracuje nad elektrycznym Cygnetem Aston Martin pracuje nad elektrycznym Cygnetem

Już sam Cygnet jest nieco irytujący ze swoimi imitacjami wlotów powietrza na masce i zupełnie prawdziwą ceną wziętą jakby z kosmosu. Dla koncernu jest z pewnością czynnikiem obniżającym średnie zużycie paliwa dla marki i poziom zużytego tworzywa karbonowego.

Toyota przygotowuje elektryczną iQ na przyszły rok, Astonowi zajmie to nieco dłużej, zaprezentuje auto w 2013 roku. Auto ma być tzw. ZEV czyli Zero Emission Vehicle. Będzie ładowane z gniazdka elektrycznego i napędzać je będzie jedynie silnik elektryczny. Frma nie zamierz budować hybryd, jak większość producentów, gdyż ostatnimi czasy krążą informacje, że hybrydy mogą wyrządzać środowisku więcej szkody niż pożytku, a system odzyskiwania energii KERS waży zbyt wiele i zwiększa znacznie całkowitą masę samochodu.

źródło: wł

Leave A Comment