Wielki powrót Bentleya Turbo R

14 kwietnia 2011
Bez kategorii, Bentley Nowości

Po prawie 10-letniej nieobecności do gamy modeli Bentleya wraca słynny Turbo R. Choć producent planował przywrócenie go już w 2009 roku to udaje się to dopiero teraz.

BENTLEY MULSANNE
PRAWDOPODOBNIE NA JEGO PODSTAWIE POWSTANIE NOWY TURBO R
Wielki powrót Bentleya Turbo R Wielki powrót Bentleya Turbo R Wielki powrót Bentleya Turbo R Wielki powrót Bentleya Turbo R

Pierwszy Turbo R był produkowany w latach 1985 – 1994 i opierał się na modelu Mulsanne Turbo. Pod maską znajdował się 350-konny silnik V8 od Rolls Royce’a, a żeby zapewnić bezpieczeństwo i poprawne prowadzenie zmodyfikowano także zawieszenie.

Obecnie nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowego Turbo R, ale spodziewamy się, że będzie napędzany zmodyfikowanym silnikiem V8 znanym z Mulsanne’a o pojemności 6,5 litra. Standardowa moc 510 koni mechanicznych zostanie podniesiona powyżej granicy 600 KM. Nowy Bentley może mieć nadwozie Mulsanne w wersji coupe co oznacza ten sam przód z charakterystycznymi okrągłymi reflektorami i pięknym grillem. Tył auta będzie zupełnie inny, z opadającą linią dachu typową dla coupe, być może będzie przypominał Rolls Royce’a Brookland.

Debiut auta przewidziany jest na rok 2013. Brytyjski producent zapowiada kolejne modele, które po 2015 roku mogą pojawić się na rynku. Nowością powinny być elementy wspólne z Porsche, jedna z plotek głosi, że następna wersja Continentala GT będzie budowana na płycie podłogowej następnej generacji Panamery. Zapowiada się ciekawie…

źródło: wł

Leave A Comment