Testy nowego diesla w Jaguarze XF

4 kwietnia 2011
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Jaguar jest synonimem dużych silników benzynowych V8 i V12. Czasy się jednak zmieniają, a pod maską Jaguara pojawiły się silniki diesla.

Testy nowego diesla w Jaguarze XF Testy nowego diesla w Jaguarze XF Testy nowego diesla w Jaguarze XF Testy nowego diesla w Jaguarze XF

Słynny brytyjski producent zaprezentował właśnie nowy, oszczędny silnik wysokoprężny o pojemności 2.2 litra dostarczający 190 koni mechanicznych mocy i emitujący jedynie 149 g CO2 na km.

Jest to 4-cylindrowa 16-zaworowa jednostka z common-rail o pojemności 2179 cm sześciennych. Inżynierowie Jaguara mają możliwość zastosowania przy tym silniku inteligentnego systemu Start-Stop, przy produkcji którego skupiono się na maksymalnym skróceniu czasu fazy wyłączania i uruchamiania silnika.

Zanim skrytykują Państwo Jaguara za zdradę ideałów i przejście na „zieloną stronę” sprawdźcie osiągi XF-a z dieslem. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie tylko 8,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 225 km/h. Pełna specyfikacja zostanie ujawniona podczas New York Auto Show.

źródło: wł

Leave A Comment